10 Haziran 2013 Pazartesi

Çorum Ziyeretimizden, Sahabeden Maruf Yayan dede, El Hac el Hafız Ebubekir Sıdkı Efendi, El Hac Ali HAydar Efendi ve El Hac Mustafa Anaç Hzlerinin mübarek kabirleri, Çorum Ulu Mezarlık..Selam ile girdik inşaAllah kabul görmüşüzdür..

Büyük Şeyhimiz El Hac Mustafa Anaç Hazretlerinin mübarek kabri şerifleri daha öncede defalarca geldim ve her defasında dopdolu güzel duygularla ayrıldım huzurundan inşaAllah şefatlerinden mahrum eylemez.. Rufai dersi çekenler mezar taşında yazılı olan, tarikatlarında dersini çekmiş demektir ve rahmeti alır. Bir dersi çeker ama bu altı tarikata bağlıdır..(Rufai, kadiri, Bedevi, Düssuki, Şazeli ve Nakşibendi) Bende Rufai'yim çok şükür. Ben hem kadiriyim onları çok severim. Hem de nakşibendiyim onları da çok severim ama diğer Bedevi, Dussuki ve Şazeli arkadaşlarım olmadı inşaAllah olur:)
 
Kerebi Gazi Türbesi mezarlığı ve çevre düzenlemesi çok güzel.. Heryer tertemiz tuvalet ve abdestlik ihtiyaca yeterli değil. Umarım kadınları düşünerek tuvalet ve abdesthane yapılır.. Abdest alınan yer açıkta kadınlar burada abdest aldıktan sonra hiç ayağa kalmıyacak mı? Yarım tente yapılmış..
Çilehane kimbilir bu mekanda ne teceliller oldu.. Allah'ım bana ve isteyen tüm kullarına da bu tecelilierden nasip eder inşaAllah..
O kadar güzel çiçekler vardı ki ben sadece birkaç tanesini sizinle paylaşıyorum.. Heryerde rengarenk güller var..
Misafir olarak kaldığımız evin sahibesi buraya eşi hazine aramaya gelmiş ve "Taş attığınız zaman dibine indiğinin sesini duymadım o kadar derin" demiş korktu vazgeçti geldi..dedi.. Burada hazine varmış hurafede olabilir. (Altından saban varmış..)

Bulutlar ve hava çok güzeldi...

Allah yar ve yardımcımız olsun..

❀✿Google+ Followers❀✿

❀✿İzleyiciler❀✿

❀✿Popular Olanlar❀✿

❀✿Ziyaretçilerimiz❀✿


web stats Neler Okunmuş hangi sayfa Tıklanmış :) Flag Counter

❀✿Archive❀✿