7 Ocak 2015 Çarşamba

FARZET Kİ ŞUAN ÖLDÜN! HOŞGELDİN ! ! !
Ehli Sünnet Vel CemaatİLGİNÇ GERÇEKLER
- 13:39


FARZET Kİ ŞUAN ÖLDÜN!
HOŞGELDİN ! ! !
● Büyük bir ihtimal şu anda siteye girdin ve bu mesajı görüp okumaya başladın. Merakla mesajın tamamın da ne yazdığını okurken ya da uzunmuş amaan okumayayı vereyim derken;
~ Evet! daha bu satırı bitiremeden birden omuzuna biri dokundu ve ister istemez arkana baktın ve kimi gördün sence? işte karşında beklediğin şey Azrail (Aleyhisselam) arkadan da belirdi.

~Birden korkuya kapıldın, ürperdin, yüzün korkudan bembeyaz oldu. Kalp atışlarının hızlandığını farkettin, aldığın nefeslerin boğazın da düğümlenmeye başladı ve heyecandan bayılmak üzeresin. Geçmiş hayatın gözünün önünden film şeridi gibi geçti yaptığın iyilikler yada kötülükler. Birden ne yapacağını şaşırdın ve elin ayağın birbirine dolandı.

Azrail (Aleyhisselam)'a dönüp:
''Hoş Geldin Ey Azrâil! (Aleyhisselam) herşeyim tastamam,''
Efendimiz’i (Sallallahu Te'âlâ Aleyhi ve Sellem) ,
Yüce Yaradanım’ı (Celle Celâluhû) ve benden önce gidenleri çok özledim, onlara kavuşmam için nice zamandır seni bekliyordum.'' DİYEBİLİR MİSİN???

Eğer bunu diyebilirsen ne mutlu sana. ALLAH _(Azze ve Celle) mutluluğunu daim etsin ve iki cihanda sana mutluluklar nasip etsin.

Ama yok eğer bunu diyemeyeceksen vaah vah ki sana. ALLAH (Celle Celâluhû) günahlarını affeylesin kardeşim. Kabirde ve Mahşerde Rabbim Yâr ve Yardımcın olsun. Gercekten vah haline, demek ki eksik kalan bi şeyler var sence ne bu eksikler bunlar olabilir mi???

Etmediğin bir tevben, kılmadığın son bir vakit namazın, kılınmayan kazada olan namazın, tutamadığın kazada orucun, helalleşemediğin bir kula hakkın, ödemediğin bir borcun, helallik almadığın annen, baban ve eşin, edilmedik bir dua, üzerinde sahibine verilmemiş bir emanet, sünnet üzerine yaşayamama, Kur’an-ı Kerimin kurallarına uymama ve Rabbine (Celle Celâluhû) ve Efendimize (Sallallahu Te'âlâ Aleyke ve Sellem) gereken sevgiyi gösterememen olabilir mi???

Neyse eğer yazıyı buraya kadar okuyabildiysen demek ki hala yaşıyosun, hala fırsatın var ve Azrail (Aleyhisselam) canını henüz almadı. Madem Azrail (Aleyhisselam) gelmedi madem son bir fırsatımız daha var buyur bunu en güzel şekilde değerlendirelim nasıl mı bak izle şimdi;

----> Kılmadığımız en son vakit namazını son namazımız gibi kılalım.

----> Kılamadığımız kazada olan namazlarımızı kılmaya niyet edelim

----> Ve kıldığım vakit namazının arkasına kılabildiğimiz kadar kaza namazı kılalım.

----> Tutamadığımız orucumuz varsa hemen bu geceden niyet edip inşALLAH yarın oruclu olalalım.

----> Maddi pisliklerden (Gusl) temizlenelim ve dili kalbe indirerek
tam bir teslimiyet içerisinde tevbe edip iki rekat tevbe namazı kılalım.

----> Üzerimizde kul hakkı var ise hemen o kişiyi/kişileri bulalım helallik isteyelim yada bi şekilde hakkını ödeyelim.

----> Annemizin babamızın (eger sağ ise) ellerini öpelim ve hellallik isteyelim (eger vefat etmiş ise) bir fatihayı eksik etmeyelim. Eşimizin rızasını soralım ve onunda helalliğini isteyelim. -> Ödemediğimiz borcumuz varsa hiç zaman kaybetmeden bulup buluşturup borcumuzu ödeyelim.

----> Edemediğimiz bir duamız varsa hemen şimdi ellerimizi açıp duamızı edelim.

----> Üzerimizde her hangi bir emanet varsa hemen sahibini bulalım ve emaneti teslim edelim.

----> *Efendimiz (Sallallahu Te'âlâ Aleyhi ve Sellem) 'in *Sünnetlerini bir şekilde ögrenelim *
ve madem onun gibi yaşayamıyoruz hiç olmazsa buna çalışalım.->

----> Her evde bulunan Kur’an-ı Azimi Şan’ı açıp okuyalım ve sadece okumakla yetinmeyip onu anlayalım ve onun emrettiği şekilde yaşamaya çalışalım.

----> Bütün sevgileri bir arkaya atalım ve Rabbimiz’e(Azze ve Celle) ile Efendimiz’e (Aleyhissalatu Vesselam) olağanca sevgimizi ve saygımızı verelim. Öncelikle eğer yazıyı buraya kadar okuduysa sana gercekten cok teşekkür ederim.*

Bunları ve eğer başka eksikliğimiz de varsa yapalım ondan sonra Azrail’i (Aleyhisselam) bekleyelim. ALLAH (Azze ve Celle) Îman üzere ölmeyi ve razı olduğu kullarından olmayı hepimize ve hepinize nasip ve müsser eylesin. AMİN

HEEEYY!!!

Eger bu yazıyı sonuna kadar okuduysan tekrardan sana soruyorum samimiyetle söyle Hoş Geldin Diyebilirmisin???
--
__________________________________________________________
Tandır Kıvama Geldi Hamur Tükendi.
İşler Kıvama Geldi ÖMÜR Tükendi.

❀✿Google+ Followers❀✿

❀✿İzleyiciler❀✿

❀✿Popular Olanlar❀✿

❀✿Ziyaretçilerimiz❀✿


web stats Neler Okunmuş hangi sayfa Tıklanmış :) Flag Counter

❀✿Archive❀✿