3 Aralık 2011 Cumartesi

Hayra Vesile Olan Hayrı Yapmış gibidir.


Selamünaleyküm canlarım eve geldiğim andan itibaren inanın ayaklarımı uzattım iki saat hiç kıpırdamadım. Abartı yok sabah 10:30 da evden çıktım. Diğer hocalarımın cemaatlerinin katılımı ile kermes için ne gerekiyorsa hazırladılar. Tüm malzemeler hazırlandı. Benim perşembe cemaatim de beni mahcup etmediler Allah Razı olsun ne pişirdilerse ve perşembe akşamından bana getirdiler ve ben onların bir kısmını kermes yapacağımız caminin hemen karşındaki eve taşıdım. Diğer arkadaşlar gelmişler paketleme yapıyorlardı. Ben de  oradan bir arkadaşı da aldım bizden taşımaya devam ettik.
Borcamlar da gelen malzemeler, dolma tencereleri, börekler, poğaçalar, tatlılar..gibi bir çok malzemer az değilmiş bilemedim bu kadar yorulucam..  
Caminin önünde kermes yaptık Allah Razı Olsun İmam ve müezzinden müsaade ettiler. Caminin masalarını aldık kapısının karşısında ki binanın önünde pet tabaklarda streçleyip hazırladık satmak için hazırlandık. Camiden cemaat çıkıyor ama tabaklara kimse dönüp bakmıyor..içimden bir yıkıldım dışarıya çaktırmıyorum..(fikir benden çıkmıştı ve arkadaşlarım hayal kırıklığına uğrayacaklar diye korktum ama azimete sarıldılar "olacak bu iş inşaallah Allah yardım edecek" diyerek birbirimizden güç aldık. Allah Onlardan Binlerce kere Razı Olsun)

Annem 63 yaşında kadın
- Kur'an kursuna yardım edin Van'da depremzede kurs talebelerine yardım (kurumuza yatılı geldiler) seslenmeye başladı biz de baktık ki başka çare yok
-Kur'an kursuna yardım hadi emeklerimizi boşa çıkarmayın :(
Hala aklıma geldikçe ne kadar büyük bir işe kalkışmışız diye düşünüyorum..
Diğer kapısına da genç iki delikanlı gönderdik onlar satamadı ama bizim gibi değiller onların sesleri çıkmıyor  elindeki malzemeleri de aldık ve sattık çok az kaldı onu da bir arkadaşın evinde kur'an okutuyormuş oraya gönderdik..
Yazmaya korkuyorum nazar oluruz diye maşaallah deyin 700 tl kazandık inanamıyorum Dua edin de bereketlensin inşaallah..
Çoook mutluyum yorgun ama ruhum dingin, sevinçli feyizli anlatamıyacak kadar güzel bir duygu bu..
Kermes bitti Zeytinburnu'na dergaha da gittik arkadaşlarla orada da boş durmadık trafik, gidiş-gelişler insanı mahvediyor..
Eve geldim oğlum bana hizmet etti duble çay servisleri...Bir gece önceden "anne şöyle seslenicem böyle seslenicem " diyen çocuk arkadaşı ile dut yemiş bülbül gibi sesleri çıkmadı..
Allah bize islamı gönlümüzce ben maksimum tabirini kullanırım.. İslamı maksimum yaşayabilmemiz için fırsatlar veriyor yeter ki bu fırsatları değerlendirelim...
Unutmayalım insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır..
Önümüzde ki günlerde de pragramlar yapmaya başladım dualarınıza ihtiyacım var..

Allah'a emanet olun Sizleri Çokk Seviyorum..
Kermes yemeklerinden birkaç örnek..
❀✿Google+ Followers❀✿

❀✿İzleyiciler❀✿

❀✿Popular Olanlar❀✿

❀✿Ziyaretçilerimiz❀✿


web stats Neler Okunmuş hangi sayfa Tıklanmış :) Flag Counter

❀✿Archive❀✿