22 Ağustos 2013 Perşembe

Muhammed El Biltaci'nin şehit kızı Esma'ya mektubu..Ve Taif Duasıyla Sen'den istiyoruz Allah'ımEsma'ya babasından son mektup, ağlayarak okudum.. Allah sabır versin çok zor...
İŞTE O MEKTUP
"Sevgili kızım ve değerli öğretmenim...
Sana elveda demiyorum bilakis yarın görüşmek üzere. Başı dik tuğyana isyan ederek yaşadın. Tüm engelleri reddederek hürriyete sınırsızca aşık oldun. Bu ümmet, uygarlıkta hak ettiği yeri alabilsin diye onu yeniden diriltmek ve inşa etmek için sessizce yeni ufuklar arıyordun. Akranlarının uğraştığı işlerle meşgul olmadın. Her zaman derslerinde birinci olmana rağmen öğrenmeye olan açlığın dinmedi.
Bu kısa hayatta sohbetine doyamadım. Vaktim, mutlu olacak ve eğlenecek kadar geniş değildi. Rabiatul Adeviyye'de son kez bir araya geldiğimizde, "Sen bizimle olduğunda bile bizden ayrısın" diyerek bana olan sitemini dile getirmiştin. Ben de sana, "Bu hayat birbirimize doyacak kadar geniş değil. Birbirimize doyalım diye Allah'tan cennetinde bize bu sohbeti vermesini temenni ediyorum" demiştim.
RÜYAMDA GELİNLİKLER İÇİNDE GÖRDÜM
Sen şehit olmadan iki gün önce seni rüyamda gelinlikler içinde gördüm. Bu dünyada eşi benzeri olmayan bir güzellikteydin. Yanıma sessizce oturduğunda sana, "Bu gece senin düğün gecen mi" diye sordum. Sen de "Düğünüm akşam vakitlerinde değil öğlen olacak" demiştin. Çarşamba günü, öğlen vakti şehit olduğun haberi bana ulaştığında, senin rüyamda bana ne demek istediğini anlamış oldum. Allah'tan seni şehit olarak kabul etmesini niyaz ettim. Ve şehadetin, bizim haklı olduğumuzu ve düşmanımızın da batılın ta kendisi olduğu inancımızı pekiştirdi.
Son vedanda yanında olamamam, son bir kez seni görememem, alnına son bir öpücük konduramamam ve senin cenaze namazını kıldırma şerefine nail olamamam beni derinden üzdü. Beni bunları yapmaktan alıkoyan, ölümden veya karanlık hücerelerden korku değil, uğruna canını verdiğin davayı (devrimin hedeflerine ulaşması) sürdürebilmekti.
ZALİMLERE KARŞI BAŞIN DİK
Zalimlere karşı başın dik (göğsünü gere gere) direnirken gaddar kurşunlar göğsüne saplandı ve ruhun yüceldi. Ne kadar güzel bir azmin ve terbiye edilmiş bir nefsin vardı. İnanıyorum ki, sen Allah'a verdiğin söze sadakat gösterdin, Allah da sana verdiği söze... Öyle ki, şehadet şerefini bize değil de sana bahşetti.
ELVEDA DEMİYORUM
Son olarak, sevgili kızım ve değerli öğretmenim...
Sana elveda demiyorum bilakis görüşmek üzere.. Buluşmamız, yakında peygamber ve ashabıyla birlikte Havz-ı Kevser'de olacak. Sonsuz kudret ve hükümranlık sahibi Allah'a yakın, O'nun nezdinde değerli ve şerefli bir konumda. Ayrılmamak üzere, birbirimize doyma temennilerimizin gerçekleşeceği bir buluşma..."
Başbakan Erdoğan canlı yayında gözyaşlarına boğuldu samanyoluhaber.com
Rabb'im bir an önce savaşlar bitsin ne olur ümmeti Muhammed helak oldu bir kurtuluş nasip eyle hayırlısıyla..

Allah Razı olsun Esma ve Onun gibi imanıyla zirveleşenlerden.. mekanları sekiz cennet olsun..

Rabb'im bizlere de böyle ağır imtihanlar verme.. Ne olur merhametine şu an çok ihtiyacımız var.. Taif'te sevgili peygamberimizin yaptığı duayı bugünkü sıkıntımıza göre dua ediyorum kabul eyle..

Allah’ım !Kuvvetimizin tükendiğimizi Sana arz ediyoruz.
Gücümüzün azaldığını,
İnsanların gözünde küçük düştüğümüzü Sana şikayet ediyoruz.

Ey Merhametlilerin En Merhametlisi !
Sensin ezilmişlerin Rabbi !
Sensin bizim Rabbimiz !
Bizi kimlerin eline bıraktın?
Bize gaddarlık yapan yabancıların eline mi?
Yoksa, davamızı ipotek edecek bir düşmana mı?
Eğer Sen bize gücenmedinse,
kesinlikle bunlara aldırmıyoruz.
Lakin iyiliğin bizi rahatlatacaktır.
Senin nuruna sığınırız;
karanlıkları aydınlatan nuruna,
dünya ve ahiretimizi kurtaracak nuruna…

Gelecek gazabın, bize ulaşacak öfkenden
kaçıp kurtulacak bir sığınak arıyoruz.
Sana sığındık, yeter ki razı ol.
Güç ve kuvvet Sendendir,
yalnız Senden.


Allah'ım bu duayı sevgili peygamberim (sav) gibi ümmetin kalbiyle ve dualarıyla istiyoruz ne olur bizleri boş çevirme kabul et Ya Rabbi!

❀✿Google+ Followers❀✿

❀✿İzleyiciler❀✿

❀✿Popular Olanlar❀✿

❀✿Ziyaretçilerimiz❀✿


web stats Neler Okunmuş hangi sayfa Tıklanmış :) Flag Counter

❀✿Archive❀✿