28 Mart 2012 Çarşamba

Yetim hakkı var, uçağı terk edemem


Eğitim uçuşu yaparken düşen Türk Yıldızları'na ait uçakta şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer, kuleyle yaptığı son konuşmada kule görevlisinin "uçağı terk et" uyarısına karşı "bu uçakta yetim hakkı var" diyerek uçağı kurtarmaya çalışmış.
KONYA - Konya'da geçtiğimiz salı günü eğitim uçuşu yaparken düşen Türk Yıldızları'na ait uçakta şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer'in, şehit olmadan birkaç saniye önce kule ile yaptığı görüşme ortaya çıktı. Şehit pilota kuleden verilen "Uçağı hemen terk et, atla" talimatına şehit pilot Özer, "Bu uçakta yetim hakkı var kurtarabilirim" diye yanıt veriyor.


Eğitim uçuşu için geçtiğimiz salı günü Konya 3. Ana Jet Üssü'nden havalanan Türk Yıldızları'na ait F5 tipi eğitim uçağı havalandıktan kısa bir süre sonra üsse yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan bir traktör fabrikasının arazisine düşmüş, Pilot Yüzbaşı Ümit Özer şehit olmuştu.

Habertürk gazetesinin haberine göre, memleketi Samsun'da toprağa verilen Şehit Pilot Özer'in kule ile yaptığı son görüşmesi ortaya çıktı. Şehit Yüzbaşı Özer'in, uçağın düşme ihtimali doğduktan sonra kuleden uçağı hemen terk etmesi yönünde uyarı geldiği fakat Özer'in bunu reddettiği anlaşıldı.

İşte kule ile şehit pilotun son konuşması:

KULE: "Uçağı hemen terk et! Atla!"

ÖZER: "Yapamam... Uçağı kurtarmayı deneyeceğim. Bunu yapabilirim. Bu uçakta yetim hakkı var."

Bu sözlerden birkaç saniye sonra Ümit Özer canını hiçe sayarak kurtarmak istediği uçakla yere çakılarak şehit oldu.

17 GÜN ÖNCE BABA OLMUŞTU
Şehit Ümit Özer, memleketi Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde toprağa verilmişti. Harita Mühendisi olan Serenay Özer ile 4 yıl önce evlenen Özer’in oğlu Canberk kazadan yalnızca 17 gün önce dünyaya gelmişti.

  3 yorum:

 1. Hayat ne kadar kısa..
  O iki cümle insanın tüylerini diken diken yapıp gözlerini yaşlar içinde bırakabiliyor.
  Allah şehadetini kabul etsin inşAllah. Ailesine sabır versin. İnşAllah örnek olur ve yetimin hakkını gözetme çabasında olan insanların sayısı artar.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar Emine Kaya,

  Önce Pilot Yüzbaşı Ümit Özer'e Yüce Allah'tan rahmetiyle muamele eylemesini dilerim. Türk Milleti'ne, yakınlarına ve sevenlerine de başsağlığı dilerim. Ailesine, Yüce Allah'tan sabr-ı cemil ihsan etmesini dilerim.

  Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'in Maun suresinde bahsi geçen yetimlerin hakkını düşünerek, canını seve seve feda eden bu necip milletin yetiştirdiği Pilot Yüzbaşı Ümit Özer, bizim bağrımıza bastığımız gurur kaynağımız olacaktır.

  Bu duyarlı paylaşımınız için size de teşekkürlerimi sunarım.

  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun. Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 3. Allah'a şükürler olsun sadece yetim hakkını düşünmesi bile ona şehadettir. Makamı mübarek olsun ne kadar gurur duysak azdır..Allah geride kalanlara sabırlar versin rahmetle anıyoruz.
  Allah gani gani rahmet eylesin..

  YanıtlaSil

❀✿Google+ Followers❀✿

❀✿İzleyiciler❀✿

❀✿Popular Olanlar❀✿

❀✿Ziyaretçilerimiz❀✿


web stats Neler Okunmuş hangi sayfa Tıklanmış :) Flag Counter

❀✿Archive❀✿