Ya Rabb Ne İstiyorsan Benden Onu Diliyorum Senden..

20 Haziran 2011 Pazartesi

Bedene Uygun Ruh (Evrimcilerin yanıldığı noktalardan birisi de)

Bedene Uygun Ruh


Evrimcilerin yanıldığı noktalardan birisi de, bütün hayvan ve insanları; göz, kulak, burun vb. gibi organlardan ibaret ola­rak değerlendirmeleridir. Bir türden bir başkasının teşekkül etti­ği iddia edilirken, bunların his ve duygu dünyasını da gözden uzak tutmamak gerekir.
Ceset veya vücut, canlıların elbisesi gibidir. Her canlının ce­sedi de ruhuna, hissiyatına uygundur. Koyunun bedenine müna­sip ruhu ve arslanın da yine ruhuna uygun bir bedeni vardır.
Koyunun ruhu ottan hoşlanır. Ona arslanın pençesini tak­makla duygularını değiştirebilir miyiz? Bütün vücut üyelerini değiştirsek bile, ruhunu değiştiremediğimiz sürece, o yine ot pe­şinde koşan munis bir koyun olarak kalacaktır.
İnsan da böyledir. Onun da cesedi, ruhunun elbisesidir. Be­deniyle ruh duyguları arasında tam bir uygunluk vardır. İnsanda yazma hissi mevcuttur. Elleri de buna uygun olup kalemi tuta­cak şekildedir.
Görüldüğü gibi, maddeten ve manen mükemmel insan bede­ninin; "Bir takım hayvani bedenlerin evrimiyle meydana geldiği"ni ileri sürmek, bu noktadan da tutarsızdır.[21]

KAYNAK
[21] Prof. Dr. Âdem Tatlı, Merak Ettiklerimiz, Cihan Yayınları, İstanbul 1998: 38.

0 Değerli Yorumlarınız:

Yorum Gönder

Arabic Korean Japanese Chinese Simplified Russian Portuguese
English French German Spain Italian Dutch

GÜLŞAH ÇOCUKEVİ

Sitemi beğendiyseniz sadece bir defaya mahsus olmak üzere g+1 butonunu tıklayarak tavsiye edebilirsiniz.. teşekkür ederim.

❀✿İzleyiciler❀✿

❀✿Google+ Followers❀✿

❀✿Son Yayınlar❀✿

❀✿Değerli Yorumlarınız❀✿

Power by: Blogger modifiye

❀✿Popular Olanlar❀✿

❀✿Ziyaretçilerimiz❀✿


web stats Neler Okunmuş hangi sayfa Tıklanmış :) Flag Counter

❀✿Archive❀✿